česky / english

Kostní cement PALACOS

PALACOS R a PALACOS R + GPALAMIX® – optimalizovaný vakuový míchací systém

Kostní cementy PALACOS® R+G a PALACOS® R od společnosti Heraeus už desítky let nabízejí nejvyšší kvalitu a parametry i skvělé vlastnosti při zpracování. PALACOS® R je RTG kontrastní, rychle tvrdnoucí kostní cement dodávaný v různých velikostech balení s přidanou aktivní složkou (gentamicinem) či bez ní. Cement obsahující gentamicin se nazývá PALACOS® R+G. Pokud je PALACOS® vychlazen, lze jej mísit ve standardních vakuových míchacích systémech, například EASYMIX®. V endoprotetice jsou tyto vysokoviskózní cementy už mnoho let považovány za zlatý standard. Známá „švédská studie“ po 30 let dokumentuje přes 150 000 primárních implantací, kde byl použit PALACOS® R s gentamicinem či bez něj.

COPAL

Kostní cement s dvojitou ochranou antibiotiky®

Kostní cement COPAL® obsahuje efektivní ochranu zajištěnou dvěma antibiotiky, gentamicinem a klindamycinem. Tyto dvě léčivé látky mají synergetický baktericidní účinek na více než 90% bakterií vyskytujících se při infekcích během chirurgických výkonů na kloubech.

COPAL - revizní cement od Heraeus®

Všeobecně zvýšená míra pooperační infekce u revizní endoprotetické chirurgie může být snížena použitím COPAL® - kostního cementu se dvěma antibiotiky.

COPAL® se nejen používá pro upevnění protetických dílů v revizních výkonech, ale lze jej rovněž efektivně použít pro výměnu asepticky a septicky uvolněných protéz (bakterie citlivé na gentamicin a klindamycin). COPAL® s lokálním antibiotickým účinkem je tedy kostním cementem vybraným zvláště v případě infikovaných endoprotéz!

COPAL® vychází ze zavedeného kostního cementu PALACOS®R a má rovněž vynikající zpracovatelské vlastnosti a typickou zelenou barvu. Průmyslově vyráběný cement Copal se vyznačuje vynikajícími mechanickými vlastnostmi, jednoznačně překračujícími požadavky ISO 5833, a to navzdory přidání dvou antibiotik.

Z pověření společnosti HERAEUS CS, s.r.o.

Prohlášení o shodě: Ikona souboru typu PDF.Palacos R   / Ikona souboru typu PDF.Palacos R + G   /Ikona souboru typu PDF.Copal G + C.

 
2010 © Copyright ENDOIMPLANT spol. s r.o.