česky / english

JAMKA MEDIN OVÁLNÁ - MO

Revizní náhrada jamky kyčelní

  • necementované provedení
  • kombinovaný titanový porézní povrch doplněný vrstvou hydroxyapatitu
  • možnost doplňkové fixace kostními šrouby

Acetabulární komponenta MO je konstruována s oválným meridiánním průřezem. Kotvící část je vyráběna ze slitiny titanu Ti6Al4V (ISO 5832/III). Povrch určený pro ukotvení v kostním lůžku je opatřen kombinovaným nástřikem s kontaktní vrstvou hydroxyapatitu. Kotvící část má otvory pro eventuální přídavnou fixaci kostními šrouby.

Artikulační vložka jamky kyčelního kloubu je vyráběna z nízkotlakého vysokomolekulárního polyetylénu (UHMWPE). V kovové části je ukotvena vnějším fixačním lemem, který je při doražení do kotvící části pevně uzamčen obvodovým zámkem. Acetabulární komponenta je dodávána ve 12 velikostech s možností použití hlavice průměr 28 nebo 32 mm a s ofsetem 7°. Acetabulární implantát je indikovaný při rozsáhlejších kavitárních a segmentárních defektech kostního lůžka.

Porézní povrch:

Kombinovaný porézní povrch nanesený na kotvící část acetabulární komponenty je tvořen vrstvou pórovité titanové slitiny o stejném chemickém složení jako základní materiál implantátu, přes kterou je aplikován nástřik hydroxyapatitu /Ca10(PO4)6(OH)2/. Obě vrstvy jsou naneseny plasmovou technikou. Prorůstáním kostní tkáně do labyrintu porézního povrchu vzniká kvalitní mechanická vazba vhodně doplněná chemickou formou vazebné osteogeneze podporovanou vrstvou HA.

Indikace:

Implantát je určen jako součást revizní náhrady kyčelního kloubu aplikovaný bez použití kostního cementu.

Zásadní kontraindikace:

  • infekční onemocnění nebo lokální infekce
  • závažné neuromuskulární nebo cévní onemocnění
Instrumentarium MO:

 
2010 © Copyright ENDOIMPLANT spol. s r.o.