česky / english

NÁHRADA KYČELNÍ HLAVICE

MEDIN KOVOVÁ
MEDIN KERAMICKÁ

MEDIN CEP
MEDIN BIPOLÁRNÍ

  • totální náhrada kyčelního kloubu

  • částečná náhrada kyčelního kloubu

  • kužel 12/14 a 14/16

MEDIN kovová a MEDIN keramická

Základní tvar kyčelní hlavice je tvořen kulovou plochou. Pro zvláště dlouhé provedení je hlavice prodloužena válcovou částí pro zajištění minimální délky úložné kuželové plochy. Pro uchycení na femorální komponentu kyčelního kloubu je použito samosvorného kužele.

Kyčelní hlavice se vyrábějí ve velikostech průměru 28, 32 a 36 mm. Samosvorné kužely pro uchycení na kyčelní dřík jsou v poměru průměrů 14/16 a 12/14 (úhel 5°43’30“+5).

Kovové hlavice jsou dodávány v základních délkách „S“, „M“, „L“ a prodloužených „XL“ případně „XXL“.

Keramické hlavice jsou vyráběny v délkách „S“, „M“, „L“ a kuželem pro uchycení na kyčelní dřík v poměru průměrů 12/14 (úhel 5°43‘30‘‘+5).

Kovové náhrady hlavice kyčelního kloubu jsou vyráběny z běžně užívaných materiálů tak, aby je bylo možné použít v kombinaci s femorální komponentou kyčelního dříku bez nutnosti kombinace různých druhů materiálů. Pro kovové hlavice jsou použity následující materiály: nerezavějící ocel FeNiCr dle ISO 5832/1 a ISO 5832/9, slitina CoCrMo dle ISO 5832/4 a slitina Ti6Al4V (ISO 5832/III), opatřená na kontaktní ploše povlakem odolným proti otěru (např. keramickým povlakem Carbon Inert).

Keramické náhrady hlavice kyčelního kloubu jsou vyráběny ze slinutého mikrozrnného polykrystalického korundu, který odpovídá normě ISO 6474.

MEDIN CEP a MEDIN CEP Bipolární

Základní tvar kyčelní hlavice je tvořen kulovou plochou, která nahrazuje stykovou plochu kyčelní hlavice. CEP hlavice je zhotovena jako jeden díl, hlavice CEP Bipolární je naopak nerozebíratelně složena ze tří samostatně vyrobených komponent – kovového pláště kulového tvaru, PE vložky a vnitřní kovové hlavice, opatřené pro uchycení na femorální komponentu kyčelního kloubu, stejně jako hlavice CEP, samosvorným kuželem.

Kyčelní hlavice CEP jsou vyráběny v délce „S“ ve velikostech průměru 40 mm až 60 mm (dle objednávky též „M“ a „L“).

CEP Bipolární hlavice jsou vyráběny v délkách „S“, „M“, „L“ (na zvláštní objednávku prodloužená délka „XL“), ve velikostech průměru 42 až 58 mm. Velikosti průměru obou typů hlavic jsou odstupňovány po 2 mm. Samosvorné kužely pro uchycení na kyčelní dřík mají poměr průměrů 12/14 (úhel 5°43’30“+5).


Použité materiály:

Hlavice CEP a CEP Bipolární jsou vyráběny ze standardně užívaných materiálů tak, aby je bylo možné použít v kombinaci s femorální komponentou kyčelního dříku bez nutnosti kombinace různých druhů materiálů.

Kovové hlavice CEP jsou vyráběny z nerezavějící oceli FeNiCr dle ISO 5832/1 a ISO 5832/9.

Kovové CEP Bipolární hlavice jsou vyráběny z nerezavějící oceli FeNiCr dle ISO 5832/1 a ISO 5832/9 a PE vložky z nízkotlakého vysokomolekulárního polyethylenu (UHMWPE) dle ISO 5834/2.

Použití hlavic MEDIN:

Kyčelní hlavice MEDIN lze aplikovat na dříky u kterých výrobce uvádí úhel samosvorného kužele 5°43’30“-5 (mínusová tolerance úhlu) a shodné jmenovité rozměry průměrů kuželů.

Upozornění:

Kovové náhrady hlavice kyčelního kloubu vyrobené z nerezavějící oceli FeNiCr, nesmějí být použity v kombinaci s jinými materiály kyčelního dříku, hlavice ze slitin CoCrMo a Ti nelze kombinovat s kyčelními dříky FeNiCr a hlavice ze slitiny Ti6Al4V je vhodné používat především na kyčelní dříky vyrobené ze slitiny Ti.

Kontraindikace:

  • infekční onemocnění nebo lokální infekce

  • závažné neuromuskulární nebo cévní onemocnění

  • alergie na použité materiály

 
2010 © Copyright ENDOIMPLANT spol. s r.o.